Гуцулик
Про породу
История
Фотографии
Цены
Покататься
Документы
КонтактыНаши лошади

Всадники на лошадях
Всадники на лошадях
Продажа лошадей недорого
Лошади продажа
Породы лошадей
Фото лошадей
Продажа коней
Продаж коней
Лошадка
Продам пони

 

Наши контакты

Закарпатская область,
Ужгородский район,
с. Андреевка.


Фермерское хозяйство Золотая Подкова


Теги страницы

гуцул продажа коней

 

Новости Закарпатья

Электропередач
Ремонт ходовой
Собаки уживаются
Кофеварка
IP-телефония
Турецкая баня
Сигнализация
Астрахань
Сочи
Часы
Конвекторы
Tickets.by
Зоотовары
Авиаперевозки
Рюкзак
Атрибуты
Подбор очков
Сейшелы
Житница мира
Онлайн-радио
Пластиковые окна
Автобусные туры
Кломид
Общение
Микроавтобус
Водоохладитель
Жалюзи
Лаборатория
Полимерная глина
Программы
Фортепиано
Уроки онлайн
Слинг
Толстовки
Животные
Торговая марка
Утепление стен
Квартира Москва
Огнезащита
Аренда квартир
Тур New York
Фотообои
Подтяжка груди
Корочанское
Бар не горчит
Ролики
Врач-стоматолог
Шиномонтаж
Похудеть
Поиск запчастей
Американка


Статистика

 

Де гуцул, там і кінь...

 

Ще дитиною я не раз мріяв... стати конем: отаким... вороним, з буйною гривою пустуном, який радісно ірже щомиті, ніби циркач, стає дибки, а то, дивись, візьме й перестрибне враз пліт. Але в разі потреби — я це бачив на власні очі — ступає обережно, крок за кроком, по трухлявій слизькій колоді — високо над урвищем, над спіненими хвилями потоку... Я мріяв про це, як про справжнє щастя: яке ж то втілення краси — кінь!
Де гуцул, там і кінь... Не було б узагалі людини в горах... якби не кінь. ...Гуцульські коні здатні безстрашно долати найбільш небезпечні місця, вміють спинатися, повзати і присідати, як жоден інший... Говорить давнє прислів’я перських пастухів, увічнене в Зенд-Авесті: на розумі пса тримається світ. А ми, діти гір, мали б вигукнути: «Розумом, шляхетністю коня стоїть цей світ!..»

Отак захоплено писав на початку минулого століття співець Гуцульщини Станіслав Вінценз. І, як бачите, склав він пишномовну оду не арабському скакуну, а його скромному карпатському родичу — невисокому на зріст і працьовитому, терплячому й надзвичайно відданому людині. Історія цієї унікальної породи губиться у глибині століть, але перша письмова згадка про неї належить до 1603 року. Є припущення, що веде вона свій родовід від європейського дикого лісового коня тарпана, винищеного в XIX столітті. Така генеалогія «виписана» на тілі всіх гуцульських коней темним паском уздовж хребта і прихованими під шерстю зеброїдними смугами на лопатках і передпліччі. А ще існує версія про їх родинні зв’язки з конем Пржевальського, який, кажуть, дійшов до Карпат із монголо-татарською ордою.

Хай там як, але вже не одне століття горяни не без підстав пишаються безцінним спадком своїх предків — гуцульським конем. Спадком, ледь не втраченим безповоротно у XX столітті, але в останні роки відновленим на Івано-Франківщині й Закарпатті завдяки Міжнародній благодійній фундації «Хайфер Проджект Інтернешнл». Саме завдяки їй на прикарпатській Косівщині та в селі Кваси Рахівського району з’явились осередки справжнього кінного туризму. Доброчинці цілком безкоштовно подарували місцевим мешканцям породистих кобилок і огирів з умовою: перший приплід (жіночої статі) так само безкоштовно віддати односельцям, які й собі мріють про коника, але придбати не мають змоги — не кожному по кишені покупка, що тягне на 2000 доларів.

Що із цього вийшло, на власні очі побачили учасники прес-туру, організованого для місцевих журналістів і присвяченого перспективам розвитку в тутешніх горах кінного туризму, що стає дедалі популярнішим. Утім, вважати його модною новинкою не варто: прогулянки верхи карпатськими стежками відпочивальники оцінили значно давніше — ще до радянської влади; а життя місцевих мешканців завжди було нерозривно пов’язане з кіньми, яких у заможних ґаздів часом налічувалося по кілька десятків. Щоправда, воєнне лихоліття, зміна державного устрою та економічні потрясіння послабили цей одвічний зв’язок. Але все ж — не розірвали. При першій ліпшій нагоді гуцульський коник, здавалося б, майже знищений в Українських Карпатах, знову відродився.

— У Європі наш кінь віддавна популярний, — розповідає кандидат сільськогосподарських наук, керівник Національного природного парку «Гуцульщина» Юрій Стефурак. — У Польщі навіть проводять щорічний триденний фестиваль гуцульського коня, якого там нарекли коротко — «гуцул», — з аукціоном, ярмарком, змаганнями, до речі, дуже особливими. Якщо ваговозів оцінюють за силою, а рисаків — за швидкістю, то для цієї породи придумали «гуцульську стежку». Це означає, що «конкурсанту» треба подолати складні гірські перешкоди, наприклад, піднятися схилом урвища або пройти по дошці. Якому іншому коневі таке до снаги? Тож розводять його і в Румунії, і в Чехії, і в Словаччині. От тільки в Україні таких конезаводів не маємо. Хоча зарубіжні фахівці визнають: порода в нас чиста — збереглася! В області вже налічується понад 500 голів. І завдячуємо цим, зокрема, зеленому туризму.
Давній помічник, лагідний коник, і тут прийшов горянам на допомогу. Як, наприклад, родині Гуралюків із села Вербовиця Косівського району. Голова сім’ї, Іван Танасійович, у минулому — фаховий кухар, а нині — учасник «хайферівського» проекту, через який отримав кобилу гуцульської породи і бричку. Тепер його «хліб» — то зелений туризм, і господар завжди може запропонувати туристам верхову мандрівку горами.

Шкода тільки, що за рамки окремих садиб кінний туризм наразі виходить рідко. В Івано-Франківській ОДА журяться: для його розвитку край — благодатний, але потужні інвестори воліють вкладати кошти в готелі, ресторани, а от відпочинкових комплексів з «верховою спеціалізацією» явно бракує. Приємний виняток із цього правила — «Легенда Карпат» у селі Старі Кути поблизу Косова, куди приїжджають досвідчені спортсмени і де вчаться триматися в сідлі «зелені» початківці. Інструктор з верхової їзди Михайло Ревуцький одразу розвіює всі ілюзії: з першого разу можна тільки сісти на коня. Навчитися добре сидіти — за місяць, а вже по-справжньому їздити — за роки. Але ж не святі горшки ліплять, правда? Може, й собі спробувати?

Кажуть, спочатку треба завоювати прихильність коня — погладити його, погодувати з рук чимось смачненьким. Й тільки опісля — випробовувати своє вершницьке щастя. Робити це, звісно, краще на сумирному конику — так підказує здоровий глузд. Але серце... Воно одразу обрало чорного, як смола, Ворона. Замилуєшся! Проте з характером — ні з того ні з сього люто копнув сусіда, аж дошка в загороді вилетіла. Однак печиво з долоні взяв охоче й погладити дався. Що ж, добре — знайомство відбулося. От тільки мрія злетіти на коня так само хвацько, як Гойко Мітіч, одразу здиміла, тільки-но з’ясувалося, що стремено височенького українського верхового мені — ледь не під пахву. В разі чого, падати доведеться з висоти 1,6 метра.

Але, опинившись у сідлі, про це миттю забуваєш. Чого тобі падати, якщо за спиною ніби крила виросли — таке відчуття щастя! Особливо коли тренер після всіх настанов відпускає повід і відправляє тебе в «самостійне плавання». Тепер спілкуйтеся самі — ти і кінь, без перекладача — мовою тіла. Виявляється, не лише баский красень чуйно реагує на найменший рух людини і прекрасно розуміє її настрій, а й та у свою чергу кожною клітинкою відчуває його «вібрації». А вони не залишають сумнівів: наразі в цьому тандемі «веду» не я — господар ситуації все-таки Ворон, який просто поблажливо дозволяє мені «покерувати» і дає недосвідченій вершниці час знайти центр ваги і увійти з ним в один ритм руху. Слова тут зайві: ані «вйо!», ані «тпру!» не допоможуть — про свої бажання тварині належить «казати» легким нахилом, повіддям і шенкелями (виявляється, так називають внутрішню частину ноги від коліна до щиколотки).

Але, як згодом показала практика, вся ця фізіологічна алхімія можлива тільки з вишколеним конем. Із гуцульським — геть інша бесіда. Нагода порівняти відчуття трапилася вже у закарпатському осередку кінного туризму, селі Кваси, де кілька років тому взялися відновлювати поголів’я «гуцуликів». Сільський голова Василь Дімич ухопився за цю ідею, як за «рятівну соломинку» — така була б велика поміч ґаздам у зеленому туризмі! А зуміють налагодити свій сімейний бізнес — то й за кордон вирушати не доведеться (нині на заробітки роз’їхалося більше половини квасівчан). Тож невдовзі село поповнило число «хайферівських» підопічних, тепер має хороший приплід від отриманих через нього коней: 12 дворічних кобилок господарі вже передали своїм сусідам — як дар.

Серед учасників проекту і мої провідники — Іван Лендюк та його син Андрій. Їхня улюблениця Зірочка має доправити мене ген на ту галявину, на вершечку зарум’яненої сонцем гори. Дорогою з’ясовується, що «шляхетний інститут», як Ворон, вона не закінчувала, а тому найліпше розуміє не шенкеля, а перестороги господаря — «Я ж тобі!», «Дивись-но мені!»... Звісно, погрози жартівливі, бо ніхто ніколи не скривдить загальну пестунку, хоч вона деколи й шкодить, як мала дитина: то потай вип’є недопильноване цеберко щойно здоєного молока, а то залишить господаря в лісі без обіду — розв’яже рюкзак зубами і поз’їдає всі лакоминки. Але все пробачають трудівниці — вона ж бо й на себе заробляє, і на хазяїна. Возити людей і вантажі стрімкими гірськими стежками — не мед. Андрій це розуміє і радить рухатися на спуску зигзагом — Зірці буде легше.

Приязнь і особливе «шосте чуття» до коня у гуцулів, здається, в крові. Століттями на ньому працювали, воювали, їздили в будь-яку далечінь до любасок... І хтозна, як давно почалася ця спільна історія горян і гордої, прекрасної тварини. Легенда стверджує, що давно — коли одного дня на божественному Олімпі змінилась влада. Нові господарі взялися запроваджувати нові порядки й, оглядаючи свої володіння, знайшли у стайні дивного крилатого коника. «Неподобство!» — обурились. Обрізали бідоласі крила та й відправили геть з очей — аж на край світу, в дикі гори, де зустрів він людей, які називалися гуцулами. Так і залишився з ними, в Карпатах, де його прийняли і полюбили. Назавжди.

Источник: http://www.citylife.com.ua/index.php?id=31&tid=362&art=518


Лошадь, её происхождение, история и разновидности
Классификация лошадиных пород
Чистокровная арабская лошадь
Сирийская лошадь
Туркменская Текинская лошадь
Карабахская лошадь
Верберийская лошадь
Чистокровная английская лошадь
История английского чистокровного коннозаводства
Англо-арабская лошадь
Оксидентальные породы
Шайрская лошадь
Суффолькская лошадь
Першеронская лошадь
Булонская лошадь
Бретонская лошадь
Лошадь Пуату (муловодство)
Арденская лошадь
Фламандская и Брабантская лошади
Пинцгауэрская лошадь
Ютландская лошадь
Датская лошадь
Битюгская лошадь
Норвежская (Дэльская) лошадь
Гудбранздальская лошадь
Фюрдская лошадь
Эстонский клеппер
Обвинская, мезенская, вятская лошади
Жмудская лошадь
Финская лошадь
Пони (эксмур, ньюфорест, уэльс, дартмур, шотланд и шетланд)
Исландский пони
Корсикансий пони
Гуцульский пони
Киргизская лошадь
Калмыцкая лошадь
Башкирская лошадь
Кабардинская лошадь
Донская лошадь
Забайкальская лошадь
Минусинская лошадь
Английская охотничья лошадь
Хакнэй
Хёнтер
Норфольк
Родстер
Кливелэндская лошадь
Англо-нормандская лошадь
Лошадь равнины Тарб
Андалузская и Баско-Наварская лошадь
Липпизанская лошадь
Кладрубская лошадь
Тракенская лошадь
Восточно-прусская ремонтная лошадь
Ганноверская лошадь
Ольденбургская лошадь
Мекленбургская лошадь
Голштинская лошадь (Кремиер-марш)
Американский рысак
Рост рекордов в Америке
Выведенные в Россию американские рысаки
Рысаки и иноходцы
Конеразведение в Америке
Русский рысак
Улучшение рекордов в России
Орлово-ростопчинская лошадь
Стрелецкая лошадь
Краткий обзор русского конеразведения
Главнейшие сведения по анатомии и физиологии лошади
Скелет (учение о костях) лошади
Мышцы (учение о мускулах) лошади
Нервная система (учение о нервах) лошади
Кровеносная и лимфатическая система (учение о сосудах) лошади
Обмен веществ лошади
Пищеварительный аппарат лошади
Дыхательный аппарат лошади
Мочеотделительный аппарат лошади
Органы чувств (зрение, слух, осязание, вкус, обоняние) лошади
Органы размножения лошади
Духовная жизнь (животный интеллект) лошади
Движение (механизм движения) лошади
Шаг, рысь, галоп и перемена ног на галопе лошади
Распределение зубов по форме и месту во рту лошади
Зубная формула лошадей
Число зубов у лошади, время их прорезывания и смена
Способ осматривания зубов лошади
Прорезывание и стирание молочных резцов лошади
Стирание чашечек на постоянных резцах лошади
Овальный период лошади
Заед лошади
Неправильные зубы лошади
Искусственные зубные чашечки лошади
Сравнительный возраст лошади и человека
Болезни зубов лошади
Развитие отдельных частей тела лошади
Различные воззрения иппологов
Как научить повиноваться посылам дурноезжую лошадь
Как выработать правильный постав головы и шеи у дурноезжей лошади
Как заставить дурноезжую лошадь брать повод

Если лошадь сама приняла повод, то ее можно осаживать
Естественный постав
Упражнения и элементы выездки
Уменьшение и увеличение вольта
Осаживание
Продольное сгибание лошади
Езда в два следа
Короткий полувольт
Индивидуальная езда
Фигурная езда
Езда в поле
Облегчение в седле
Езда в гору и под гору
Плавание
Прыжки на лошади
Обучение лошади прыжкам
Подход к препятствию
Поведение всадника в момент прыжка
Ошибки лошади во время прыжка
Голос
Кавалетти

Теория компенсации
Наружные формы лошади
Теория профессора Гербен
Описание отдельных частей тела лошади
Неправильное положение передних ног лошади
Бабки
Спина
Поясница
Пах
Круп
Положение таза
Форма бедер
Неправильное положение задних ног
Скакательный сустав
Правильная постановка ног
Определение работоспособности по формам
Исследование глаза
Пакостники
Копыта лошади
Недостатки скакательного сустава
Курба
Выводка лошади
О торговле лошадьми
Об измерениях лошади
Промеры известных лошадей
Конюшня
Значение хорошей конюшни
Качества и свойства строительных материалов
Составные части воздуха
Вентиляция
Пол
Предосторожность от мышей и крыс
Подстилка
Матрацная система
Стойла
Денники
Ясли
Двери
Окна
Чистка конюшни
Потолок
Планы и фасады конюшен
Амбар для фуража
Сарай для сбруи и седел
Призовая конюшня. Скаковая и рысистая
Верховая езда
Обучение всадника
Как выработать правильную посадку
Равновесие
Раскрепощенность мышц
Как научиться входить в ритм движения лошади
Управление мышцами пояснично-крестцового отдела
Напряжение правой и левой сторон мускулатуры пояснично-крестцового отдела
Одностороннее напряжение мускулатуры пояснично-крестцового отдела
Контакт всадника с лошадью
Как научиться управлять лошадью
Управление шенкелями
Положение шенкелей
Положение стремян
Положение коленей
Положение ступней всадника
Сохранение равновесия
Равновесие и управление корпусом
Воздействия корпусом
Равновесие при поворотах
Воздействия корпусом в стороны
Воздействия поводьями
Воздействия мышцами пояснично-крестцового отдела
Как выезжать лошадь
Подготовка лошади
Цель выездки лошади
Основные взгляды на выездку
Процесс выездки
Приучение невыезженной лошади нести всадника
Вторая стадия выездки
Как приучить лошадь повиноваться посылам
Что характерно для лошади, повинующейся посылам
Как узнать, что лошадь повинуется посылам
Как понять, что лошадь полностью раскрепощена
Как всаднику понять, что его лошадь повинуется шенкелям и воздействиям пояснично-крестцового отдела
Как узнать, повинуется ли лошадь поводьям
Как понять, что лошадь идет в равновесии
Когда лошадь двигается прямо
Как приучить лошадь повиноваться посылам
Обучение лошади повиновению посылам
Приучение невыезженной лошади повиновению посылам
Обучение дурноезжей лошади повиновению посылам
Пугливость лошади
Лошадь козлит
Лошадь встает на дыбы
Лошадь понесла
Отказ лошади двигаться вперед с места
Лошадь прижимается к стенке манежа
Как отучить лошадь от дурных привычек
Исправление дурноезжих лошадей
Ошибки при исправлении дурноезжих лошадей
Что такое езда в сборе
Сбор и выпрямление
Обычный постав
Искусственный постав
Предстартовые упражнения
Посылы на начало движения с места на рысь и остановку
Шаг и рысь
Езда с приниманием
Повороты на месте
Повороты на передних ногах
Повороты на задних ногах
Переход на галоп
Галоп
Повороты на движении
Приземление
Соревнования
Взнуздывание
Подседлывание
Бинты
Вспомогательные поводья
Хлыст
Шпоры
Корда

 


Продажа лошадей гуцульской породы в Карпатах (Закарпатье)